Povinné ručení

Jistíme vás v situacích, kdy někoho
nabouráte nebo zraníte.
Rychlý výpočet ceny pojištění vozidla
Díky SPZ zkusíme dohledat, co se dá a vyplnit údaje za vás. Nemám SPZ

Výhody povinného ručení u Directu

*
Asistence při nehodě zdarma
V České republice i po celé Evropě máte základní asistenci v ceně.
*
Sjednáte snadno a online
Za deset minut máte auto pojištěné a můžete vyrazit na silnici.
*
Pojištění bez závazků
Svou pojistku můžete podle potřeby změnit nebo zrušit. Kdykoliv a zdarma.

O povinném ručení

Povinné ručení, to musíte mít. Podle zákona bez něj nemůžete vyjet na silnici. Povinné ručení kryje škody, které způsobíte na cizím autě, zdraví nebo majetku. Zaplatí náklady poškozeného na právní zastupování, ušlý zisk a další výdaje, které při nehodě vzniknou.

Se škodami na vašem autě vám pomůže havarijní pojištění.

Co získáte s povinným ručením od Directu

Jste pojištění na nejméně 50 milionů

Výši krytí si dobře rozmyslete, protože škoda může jít do desítek milionů. U Directu máte minimální krytí 50 milionů, ale můžete si nastavit až 250 milionů. To oceníte hlavně při nehodě v zahraničí. Podívejte se, na kolik vás můžou přijít nehody, jaké se denně dějí na českých silnicích.

Asistenci zdarma v ČR i v zahraničí

Když způsobíte nehodu a vaše auto je nepojízdné, proplatíme vám příjezd a práci mechanika, vyproštění vozidla, odtah do nejbližšího servisu a další služby. Pomůžeme vám také v případě, kdy prorazíte pneumatiku nebo natankujete špatné palivo, případně vám palivo na cestě dojde. V ČR do výše 3 000 Kč, v zahraniční ve dvojnásobné výši. Pokud vám základní asistence nestačí, můžete si zvolit ze 3 placených variant. Více o asistenčních službách se dozvíte zde.

Právní konzultaci zdarma

Pokud vás nebo posádku při nehodě někdo zraní, poradíme vám, jak postupovat a co doložit, abyste dostali náležité odškodné. To platí také v případě, kdy vás zraní jako chodce nebo cyklistu. Můžete se na nás obrátit s dotazem, i když nehodu způsobíte vy.
*

Povinné ručení si můžete rozšířit

Povinné ručení nemusí krýt jen škody, které způsobíte. Můžete ho rozšířit o připojištění rizik na vašem vozidle nebo zdraví.

Doplňková pojištění

*
Pojištění nezaviněné bouračkyinfo
*
Všechna skla, včetně střešního do 100 000 Kčinfo
*
Tři varianty rozšířené asistence s poruchou vždy v ceněinfo
*
Půjčení náhradního auta až na 10 dnůinfo
*
Vaše zavazadla do 100 000 Kčinfo
*
Úraz řidiče nebo všech cestujících do 1 000 000 Kčinfo
*
Každých 5 minut
dojde v České republice k dopravní nehodě.
*
22 737 kolizí
se každoročně přihodí jen při parkování.
*
Víc než 30 milionů
stojí škody, které způsobí řidiči každý týden v Praze.

Sjednání pojištění auta online za 10 minut

Nastavte si pojištění, jaké vám vyhovuje. Záleží na tom, kde a jak jezdíte a jak si ceníte
svého auta a klidu. Když si nebudete vědět rady, zavolejte nebo zajděte k nám.
Rychlý výpočet ceny pojištění vozidla
Díky SPZ zkusíme dohledat, co se dá a vyplnit údaje za vás. Nemám SPZ
 • *
  Po telefonu
  Zavolejte a pojištění sjednáme společně.
  221 221 221Každý všední den od 8 do 19 hodin
 • *
  Na pobočce
  Vyberte si, kam to máte nejblíž
  a přijďte k nám.
  Mapa poboček
 • *
  Nechte to na Pepovi
  Poradí vám specialista na pojištění aut. Pomůže vám s výběrem nebo vše vyřeší za vás.
  Každý všední den od 8 do 17 hodin

Na co se nejvíc ptáte

Jak zjistím bonus pro povinné ručení?

Bonus vám zdarma zjistíme u nás v Directu. Jedná se o slevu na povinné ručení, kterou získáte za řízení bez nehod. Za dobu, kdy vám běží pojištění jednoho typu vozidla (například osobního auta) u jakékoliv pojišťovny, se vám počítají měsíce, kdy jste jezdili bez nehod.

Bonus je vázaný na vaše jméno a rodné číslo (u podnikatelů IČ) a eviduje ho Česká kancelář pojistitelů (ČKP). Výše slevy se odvíjí od počtu měsíců, kdy jste nezpůsobili nehodu, a u Directu může dosáhnout až 53 %.

Cenu povinného ručení i výši bonusu vám nezávazně spočítá náš specialista, nebo si ji můžete ověřit sami online.

Co je zelená karta (a kdy mi přijde)?
Zelená karta je mezinárodní osvědčení o platnosti povinného ručení konkrétního vozidla. Může mít dvě podoby - zelenou oboustrannou nebo bílou jednostrannou. Obě podoby se nazývají zelená karta. Jaký typ zelené karty dostanete zavísí na pojišťovně, u které máte povinné ručení. U nás od 1. 9. 2020 dostanete bílou jednostrannou verzi zelené karty. Dočasnou zelenou kartu s platností jeden měsíc od nás dostanete e-mailem hned po uzavření smlouvy. Po zaplacení pojistky vám zelená karta přijde poštou společně s pojistkou a formulářem Záznam o dopravní nehodě. U nového vozidla nebo vozu, který v okamžiku pojištění nemá SPZ (nově RZ), dostanete dočasnou zelenou kartu na základě VIN (idetifikačního čísla vozidla). Jakmile budete mít SPZ, pošleme vám novou zelenou kartu, ve které bude uvedená SPZ místo VIN.
Jak funguje asistence?
Asistenci poskytujeme po celou dobu platnosti pojistné smlouvy. Máte-li nehodu, zavolejte na 291 291 291. Po příjezdu asistenční služby na místo nehody prokážete svou totožnost a asistence posoudí, kolik bude její zásah stát – tedy, jestli jste si v pojistce sjednali takový limit, který na náklady bez problému bude stačit. Pokud stojí zásah asistence víc, můžete jej doplatit, nebo asistenci odmítnout. O ceně vám ale vždy povíme dopředu.
Jak zruším povinné ručení?
Smlouvu můžete ukončit několika způsoby: online, e-mailem na info@direct.cz, osobně na pobočce nebo u vašeho zprostředkovatele. V případě, že vám nevyhovuje ani jedna z možností, pošlete výpověď poštou na adresu: Direct pojišťovna, a.s., Nové sady 996/25, 602 00 Brno. Důležité: Ve výpovědi povinného ručení uveďte také číslo vaší smlouvy.
Kdy mi začne platit pojištění?
Vaše smlouva začne platit po zaplacení první splátky pojistného. Splatnost najdete ve vašem návrhu pojistné smlouvy. Samotné pojištění vám platí od data a hodiny, které máte ve smlouvě uvedené jako počátek pojištění.
Jak postupovat při dopravní nehodě?
Při dopravní nehodě se snažte zachovat klid a dbejte především na svou bezpečnost.
 1. Zastavte vozidlo a zabezpečte místo nehody (zapněte varovná světla, oblečte si výstražnou vestu a umístěte výstražný trojúhelník). Pokud to půjde, držte se za svodidly.
 2. Poskytněte dle svých možností první pomoc zraněným. Zavolejte záchrannou službu (číslo 155) a policii (číslo 158), případně hasiče (číslo 150), nebo se obraťte na tísňovou linku (číslo 112).
 3. Policii volejte vždy za těchto okolností:
  • dojde ke zranění nebo usmrcení některého z účastníků nehody,
  • škoda na některém z vozidel (včetně přepravovaných věcí) přesáhne 100 000 Kč,
  • některý z účastníků nehody odmítne sepsat a podepsat záznam o dopravní nehodě nebo se s ostatními účastníky nedomluvíte na tom, kdo nehodu zavinil,
  • dojde ke škodě na majetku třetí osoby, která na nehodě neměla účast (např. u poškození zaparkovaného vozidla, sloupu veřejného osvětlení, svodidel, dopravního značení či střetu se zvířaty).
 4. Uvedená pravidla platí v České republice. Podobné je to i na Slovensku. Nezapomeňte, že každý stát má jiná pravidla pro volání policie k dopravní nehodě, která se stala na jeho území.
 5. Pokud nebudete volat policii, doporučujeme vám nafotit si místo nehody z různých úhlů, včetně rozsahu poškození vozidel. S ostatními účastníky nehody vyplňte záznam o dopravní nehodě. Vyplňte všechny náležitosti a poté záznam všichni podepište. Vždy se snažte zjistit co nejvíce o ostatních účastnících nehody, a to především jméno a příjmení, SPZ vozidla, pokud možno také název pojišťovny, u které mají účastníci ke svému vozidlu sjednané povinné ručení.
 6. Pokud bude vaše auto nepojízdné a budete potřebovat odtah auta nebo jiné asistenční služby, zavolejte na nepřetržitou linku +420 291 291 291. Číslo na asistenční službu najdete také na vaší zelené kartě.
*