Havarijní pojištění
krádeže, zásahu živlů a vandalů.
Výhody havarijního pojištění u Directu
O havarijním pojištění
Havarijní pojištění kryje škody na vašem autě, motorce nebo jiném vozidle. Podle toho, kde a jak jezdíte, si vyberete, na jaké situace chcete pojistit, ať je to dopravní nehoda, srážka se zvířaty, škoda způsobená přírodními živly nebo vandaly.
Výši krytí a spoluúčast si nastavíte také sami. My vám doporučíme optimální variantu, ale vy sami nejlépe víte, jak jste na tom za volantem.
Speciálně pro mladá auta
výši 7 %. Stačí si vybrat.
Asistenci zdarma v ČR i v zahraničí
Fér servisy Direct
Možnosti havarijního pojištění
Rizika
Sjednání pojištění auta online za 10 minut
svého auta a klidu. Když si nebudete vědět rady, zavolejte nebo zajděte k nám.
Pro ty, co už mají povinné ručení
Na co se nejvíc ptáte
Vozidlo si buď můžete nafotit sami, nebo nechat fotodokumentaci na nás. První možnost je rychlejší - s naší aplikací Nafoť a jeď vám zabere nejvýš čtvrt hodiny. Apku podporuje Android i iOS. Nebo své vozidlo nafoťte podle našeho návodu, ke kterému vám přidělíme jedinečný kód, a fotky nám pošlete e-mailem na info@direct.cz. Pokud si na focení vozidla sami netroufáte, nafotíme vám jej na kterékoli naší pobočce, nebo si můžete domluvit návštěvu mobilního technika.
Podrobné informace, odkaz ke stažení aplikace, manuál a vše potřebné dostanete v uvítacím e-mailu po sjednání pojištění.
- číslo smlouvy vašeho havarijního pojištění
- osvědčení o registraci vozidla (velký technický průkaz)
- údaje o totožnosti všech, kteří u nehody byli
- informace o tom, kde a kdy k nehodě došlo
Vždy doporučujeme mít v autě formulář Záznam o dopravní nehodě, který vám usnadní zápis o okolnostech havárie.
- Záznam vyplňte pečlivě, ať nezapomenete na žádné údaje nebo omylem nezaměníte údaje jednotlivých účastníků. Po podpisu a oddělení listů nebudete údaje moct měnit.
- Důkladně zaznamenejte podrobnosti havárie. Nejčastěji lidé chybují v těchto oddílech:
- Označení místo střetu šipkou (bod č. 10) - místo označte co nejpřesněji.
- Okolnosti nehody (bod č. 12) - projděte si všech 17 možností a označte křížkem ty, které se týkají vaší nehody, a to pro každý vůz nehody. Do závěrečného políčka uveďte u každého vozidla počet vámi takto označených políček.
- Plánek dopravní nehody (bod č. 13) - nákres by měl být co nejpřesnější a jasně označit silnici, jména ulic, šipky směru jízdy vozidel, případně dopravní značky či semafory.
- Uveďte kontakty na svědky nehody nebo spolujezdce (jméno, adresu, telefon či e-mail). Jejich svědectví slouží v případě, kdy účastníci popisují průběh dopravní nehody odlišně.
- Kompletně vyplněný formulář podepište a nechte jej podepsat i druhým řidičem, kterému dáte jednu kopii záznamu. Druhou kopii si ponecháte pro sebe a pro předání pojišťovně.
- Pokud se dopravní nehoda týká maximálně dvou aut, postačí vám jedna sada formulářů. V případě několika poškozených aut budete pro záznam nehod potřebovat víc formulářů.
Náš tip:
Nechte si do Záznamu o dopravní nehodě od viníka napsat doznání, například do poznámky ve spodní části záznamu. Samotný Záznam o nehodě doznáním není. Snažte se také zjistit název pojišťovny, u které má viník povinné ručení. Urychlí to proces řešení škody a to hlavně v případě, že se jedná o škodu v zahraničí.
- Zastavte vozidlo a zabezpečte místo nehody (zapněte varovná světla, oblečte si výstražnou vestu a umístěte výstražný trojúhelník). Pokud to půjde, držte se za svodidly.
- Poskytněte dle svých možností první pomoc zraněným. Zavolejte záchrannou službu (číslo 155) a policii (číslo 158), případně hasiče (číslo 150), nebo se obraťte na tísňovou linku (číslo 112).
- Policii volejte vždy za těchto okolností:
- dojde ke zranění nebo usmrcení některého z účastníků nehody,
- škoda na některém z vozidel (včetně přepravovaných věcí) přesáhne 100 000 Kč,
- některý z účastníků nehody odmítne sepsat a podepsat záznam o dopravní nehodě nebo se s ostatními účastníky nedomluvíte na tom, kdo nehodu zavinil,
- dojde ke škodě na majetku třetí osoby, která na nehodě neměla účast (např. u poškození zaparkovaného vozidla, sloupu veřejného osvětlení, svodidel, dopravního značení či střetu se zvířaty).
- Uvedená pravidla platí v České republice. Podobné je to i na Slovensku. Nezapomeňte, že každý stát má jiná pravidla pro volání policie k dopravní nehodě, která se stala na jeho území.
- Pokud nebudete volat policii, doporučujeme vám nafotit si místo nehody z různých úhlů, včetně rozsahu poškození vozidel. S ostatními účastníky nehody vyplňte záznam o dopravní nehodě. Vyplňte všechny náležitosti a poté záznam všichni podepište. Vždy se snažte zjistit co nejvíce o ostatních účastnících nehody, a to především jméno a příjmení, SPZ vozidla a pokud možno také název pojišťovny, u které mají účastníci ke svému vozidlu sjednané povinné ručení.
- Pokud bude vaše auto nepojízdné a budete potřebovat odtah auta nebo jiné asistenční služby, zavolejte na nepřetržitou linku +420 291 291 291. Číslo na asistenční službu najdete také na vaší zelené kartě.