Havarijní pojištění

Vaše jistota pro případ nehody,
krádeže, zásahu živlů a vandalů.
Rychlý výpočet ceny pojištění vozidla
Díky SPZ dohledáme, co se dá. Abyste nemuseli skoro nic vyplňovat. Nemám SPZ

Výhody havarijního pojištění u Directu

*
Sjednáte snadno a online
Nemusíte na pobočku. Auto máte pojištěné za deset minut a nafotíte si ho sami.
*
Rychlé řešení menších škod
Drobné škody si snadno vyřešíte sami v naší online aplikaci.
*
Pojištění na míru
Sestavte si pojištění podle toho, jakým stylem řídíte. Pojistěte se jen proti rizikům, která vám reálně hrozí.

O havarijním pojištění

Havarijní pojištění kryje škody na vašem autě, motorce nebo jiném vozidle. Podle toho, kde a jak jezdíte, si vyberete, na jaké situace chcete pojistit, ať je to dopravní nehoda, srážka se zvířaty, škoda způsobená přírodními živly nebo vandaly.

Výši krytí a spoluúčast si nastavíte také sami. My vám doporučíme optimální variantu, ale vy sami nejlépe víte, jak jste na tom za volantem.

Asistenci zdarma v ČR i v zahraničí

Když způsobíte nehodu a vaše auto je nepojízdné, proplatíme vám příjezd a práci mechanika, vyproštění vozidla, odtah do nejbližšího servisu a další služby. V ČR do výše 2 000 Kč, v zahraničí ve dvojnásobné výši. Limit plnění si můžete nastavit až na 10 000 Kč.

Fér servisy Direct

Pokud nemáte svůj oblíbený autoservis, doporučíme vám spolehlivou, námi ověřenou provozovnu. Ve Fér servisu vám auto opraví přednostně a my vám uhradíme všechny opravy související s nehodou, na které máte nárok.
*

Možnosti havarijního pojištění

Výběr rizik, která chcete pojistit, je jen na vás. Pokud si nejste jistí, poradíme vám s výběrem.

Rizika

*
Dopravní nehoda s krytím až do hodnoty vozidlainfo
*
Škody způsobené zvířaty s krytím až do hodnoty vozidlainfo
*
Krádež, poškození vandaly s krytím až do hodnoty vozidlainfo
*
Poškození přírodními živly s krytím až do hodnoty vozidlainfo
*
Všechna skla, včetně střešního do 100 000 Kčinfo

Sjednání pojištění auta online za 10 minut

Nastavte si pojištění, jaké vám vyhovuje. Záleží na tom, kde a jak jezdíte a jak si ceníte
svého auta a klidu. Když si nebudete vědět rady, zavolejte nebo zajděte k nám.
Rychlý výpočet ceny pojištění vozidla
Díky SPZ dohledáme, co se dá. Abyste nemuseli skoro nic vyplňovat. Nemám SPZ
 • *
  Po telefonu
  Zavolejte a pojištění sjednáme společně.
  221 221 221Každý všední den od 8 do 19 hodin
 • *
  Na pobočce
  Vyberte si, kam to máte nejblíž
  a přijďte k nám.
  Mapa poboček
 • *
  Nechte to na Pepovi
  Poraďte se se specialistou na pojištění aut. Pomůže vám s výběrem nebo vše vyřeší za vás.
  Každý všední den od 8 do 17 hodin

Pro ty, co už mají povinné ručení

U Directu
Havarijní pojištění si k povinnému ručení můžete sjednat kdykoliv, v libovolném rozsahu. Frekvenci plateb si nastavíte stejně jako u povinného ručení.
U jiné pojišťovny
Havarijní pojištění si u nás můžete sjednat i samostatně. Poradíme vám také s přechodem na povinné ručení u Directu.

Mobilní aplikace Nafoť a jeď

Než vám začne platit havarijní pojištění, potřebujeme znát stav vašeho vozidla. Nemusíte jezdit za technikem, ani na něj čekat doma. Stáhnete si naši aplikaci a auto si nafotíte sami.
Mobilní aplikace Nafoť a jeď*
*

Na co se nejvíc ptáte

Kdy mi začne platit pojištění?
Vaše smlouva začne platit po zaplacení první splátky pojistného. Splatnost najdete ve vašem návrhu pojistné smlouvy. Samotné pojištění vám platí od data a hodiny, které máte ve smlouvě uvedené jako počátek pojištění.
Jak nafotit auto pro havarijní pojištění?

Vozidlo si buď můžete nafotit sami, nebo nechat fotodokumentaci na nás. První možnost je rychlejší - s naší aplikací Nafoť a jeď vám zabere nejvýš čtvrt hodiny. Apku podporuje Android i iOS. Nebo své vozidlo nafoťte podle našeho návodu, ke kterému vám přidělíme jedinečný kód, a fotky nám pošlete e-mailem na info@direct.cz. Pokud si na focení vozidla sami netroufáte, nafotíme vám jej na kterékoli naší pobočce, nebo si můžete domluvit návštěvu mobilního technika.

Podrobné informace, odkaz ke stažení aplikace, manuál a vše potřebné dostanete v uvítacím e-mailu po sjednání pojištění.

Jak nahlásit pojistnou událost?
Škodu na vozidle, které máte pojištěné u Directu, nahlaste na telefonním čísle 270 270 777 nebo online. K nahlášení škody si připravte:
 • číslo smlouvy vašeho havarijního pojištění
 • osvědčení o registraci vozidla (velký technický průkaz)
 • údaje o totožnosti všech, kteří u nehody byli
 • informace o tom, kde a kdy k nehodě došlo
Jak vyplnit záznam o dopravní nehodě?

Vždy doporučujeme mít v autě formulář záznam o nehodě, který vám usnadní zápis o okolnostech havárie.

 1. Záznam vyplňte pečlivě, ať nezapomenete na žádné údaje nebo omylem nezaměníte údaje jednotlivých účastníků. Po podpisu a oddělení listů nebudete údaje moct měnit.
 2. Důkladně zaznamenejte podrobnosti havárie. Nejčastěji lidé chybují v těchto oddílech:
  • Označení místo střetu šipkou (bod č. 10) - místo označte co nejpřesněji.
  • Okolnosti nehody (bod č. 12) - projděte si všech 17 možností a označte křížkem ty, které se týkají vaší nehody, a to pro každý vůz nehody. Do závěrečného políčka uveďte u každého vozidla počet vámi takto označených políček.
  • Plánek dopravní nehody (bod č. 13) - nákres by měl být co nejpřesnější a jasně označit silnici, jména ulic, šipky směru jízdy vozidel, případně dopravní značky či semafory.
 3. Uveďte kontakty na svědky nehody nebo spolujezdce (jméno, adresu, telefon či e-mail). Jejich svědectví slouží v případě, kdy účastníci popisují průběh dopravní nehody odlišně.
 4. Kompletně vyplněný formulář podepište a nechte jej podepsat i druhým řidičem, kterému dáte jednu kopii záznamu. Druhou kopii si ponecháte pro sebe a pro předání pojišťovně.
 5. Pokud se dopravní nehoda týká maximálně dvou aut, postačí vám jedna sada formulářů. V případě několika poškozených aut budete pro záznam nehod potřebovat víc formulářů.

Náš tip:
Nechte si do záznamu o dopravní nehodě od viníka napsat doznání, například do poznámky ve spodní části záznamu. Samotný záznam o nehodě doznáním není.

Jak postupovat při dopravní nehodě?
Při dopravní nehodě se snažte zachovat klid a dbejte především na svou bezpečnost.
 1. Zastavte vozidlo a zabezpečte místo nehody (zapněte varovná světla, oblečte si výstražnou vestu a umístěte výstražný trojúhelník). Pokud to půjde, držte se za svodidly.
 2. Poskytněte dle svých možností první pomoc zraněným. Zavolejte záchrannou službu (číslo 155) a policii (číslo 158), případně hasiče (číslo 150), nebo se obraťte na tísňovou linku (číslo 112).
 3. Policii volejte vždy za těchto okolností:
  • dojde ke zranění nebo usmrcení některého z účastníků nehody,
  • škoda na některém z vozidel (včetně přepravovaných věcí) přesáhne 100 000 Kč,
  • některý z účastníků nehody odmítne sepsat a podepsat záznam o dopravní nehodě nebo se s ostatními účastníky nedomluvíte na tom, kdo nehodu zavinil,
  • dojde ke škodě na majetku třetí osoby, která na nehodě neměla účast (např. u poškození zaparkovaného vozidla, sloupu veřejného osvětlení, svodidel, dopravního značení či střetu se zvířaty).
 4. Uvedená pravidla platí v České republice. Podobné je to i na Slovensku. Nezapomeňte, že každý stát má jiná pravidla pro volání policie k dopravní nehodě, která se stala na jeho území.
 5. Pokud nebudete volat policii, doporučujeme vám nafotit si místo nehody z různých úhlů, včetně rozsahu poškození vozidel. S ostatními účastníky nehody vyplňte záznam o dopravní nehodě. Vyplňte všechny náležitosti a poté záznam všichni podepište.
 6. Pokud bude vaše auto nepojízdné a budete potřebovat odtah auta nebo jiné asistenční služby, zavolejte na nepřetržitou linku +420 291 291 291. Číslo na asistenční službu najdete také na vaší zelené kartě.