Skip to main content

S nastupující letní sezonou spustila Direct pojišťovna vylepšené cestovní pojištění, které nově nabízí například lékaře online nebo pojištění zkažené dovolené. Při kampani, která na tyto novinky upozorňuje, pak poprvé využila umělou inteligenci. „Všechny vizuály vytvořily naše grafičky pomocí AI. Byla to zajímavá zkušenost. Museli jsme se naučit správně zadávat příkazy a několikrát dotazy opakovat, abychom dosáhli toho správného výsledku. Vše ale ve finále vypadá velmi realisticky a myslím, že do budoucna bude tvorba vizuálů pomocí umělé inteligence naprosto běžná,“ říká mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje.

Celou kampaní se pak nese citoslovce UUUF, které má ukazovat to, že i když se lidem stane nepříjemná situace na dovolené, díky cestovnímu pojištění ji zvládnou jednoduše vyřešit.

Ukázky z kampaně najdete na tomto odkazu.

Umělá inteligence pomáhá celé pojišťovně

Kromě marketingu pomáhá umělá inteligence i dalším týmům v pojišťovně. Například lidem, kteří by museli v obsáhlých dokumentech hledat určité informace, nebo lidem, kteří řeší škody. „Vznikl tu tým, který se AI věnuje a sleduje aktuální novinky. Je tak nápomocný komukoliv v pojišťovně, kdo přemýšlí, jak by mu mohla umělá inteligence pomoci. Pravidelně také pořádáme workshopy, kde kolegy učíme, jak s AI pracovat. Zájem je vždy obrovský, což podle mě dokazuje, že lidé neberou AI jako hrozbu, ale jako možnou pomoc, která jim výrazně usnadní práci,“ říká Pavel Lukeš z Direct technologies, který zodpovídá za IT a má projekt rozvoje AI v Directu na starosti.


Autor Michal Kárný:

Mám rád texty, které jsou jednoduché, přehledné, odpovídají na všechny otázky a dobře se čtou. Pojišťovnictví není jednoduchý obor. V Directu se proto už od roku 2019 snažím o to, aby lidé, kteří mají zájem, díky mým textům rozuměli tomu, co mají pojištěné a kdy jim pojistka pomůže. Pomáhá mi v tom i novinářská praxe z Brněnského deníku Rovnost, kde jsem začínal jako redaktor, pokračoval jako editor a svoje mediální působení ukončoval jako šéfredaktor.

Komentář k článku