Skip to main content

Pokud jezdíte autem jen občas na nákup nebo na návštěvu a většinou se pohybujete nedaleko domova, měly by vám stačit asistenční služby, které máte v ceně většiny autopojištění. Pokud ale jezdíte po celé České republice nebo třeba jednou za rok vyrazíte autem na dovolenou do zahraničí, měli byste popřemýšlet zda vám asistence opravdu dostatečně pomůže, když ji budete potřebovat. „V Directu nabízíme klientům čtyři varianty asistencí. Pojmenovali jsme je jednoduše podle velikosti oblečení S, M, L a XL. Každý tak na první pohled pozná, že čím větší velikost, tím větší pomoc. Variantu S má každý klient sjednanou automaticky jako součást povinného ručení nebo havarijního pojištění,“ říká Nela Maťašeje z Direct pojišťovny.

Jak vám pomůže vyšší varianta asistence

Pokud si vyberete vyšší variantu asistence, rozsah služeb a limity se výrazně zvýší. Například za variantu M zaplatíte jen 549 ročně, přitom se vám asistence budou kromě nehody vztahovat také na poruchu auta.

Limity mohou být i neomezené

Pokud cestujete s autem po celé Evropě, můžete si vybrat variantu L, u které jsou limity vyšší, nebo XL, u které jsou limity dokonce neomezené. „Varianta L vyjde na 1 199 korun ročně a neomezená varianta XL stojí 2 499 korun. Doporučujeme ji těm, kteří chtějí mít jistotu, že při jakékoliv nehodě nebo poruše jim limity pokryjí vše potřebné nebo těm, kteří jsou v autě víc než doma,“ vysvětluje Maťašeje.

Asistenci objednáte jednoduše přes mobil

Výhodou asistence u Directu je i to, že v České republice si ji můžete jednoduše objednat přes mobil. Díky tomu vás například odtahová služba najde jednoduše pomocí vaší polohy a na mobilu uvidíte, jak se k vám blíží pomoc. „Vše funguje podobně jednoduše, jako když si přes mobil objednáváte taxi,“ dodává Maťašeje.

 

 

Komentář k článku