Skip to main content

Už žádné složité nastavování limitů a nejistota, zda to bude v případě škody stačit. Spustili jsme nové, revoluční pojištění majetku, díky kterému si váš dům, byt nebo chatu i věci v domácnosti pojistíte daleko jednodušeji a rychleji než dříve. Zvládne to každý.

Vždy budete chránění na maximum

Revoluční na novém pojištění majetku je to, že si už nemusíte nastavovat limity u jednotlivých rizik. „Klienti si dříve museli vybírat, na jakou částku chtějí být pojištění. U některých pojistných nebezpečí byl dokonce určený maximální limit, který nebylo možné překročit. To platilo například u rizika zatečení vody nebo poškození spotřebičů zkratem. Mohlo se tak stát, že jim zvolený limit nestačil a my jsme jim pak nemohli proplatit celou škodu. Toto už se ale nestane, protože klienty budeme chránit vždy na maximum, tedy na částku, kterou si nastavili jako hodnotu stavby nebo domácnosti,“ vysvětlila výhody změny Nela Maťašeje z Direct pojišťovny.

Dostanete klidně tolik peněz, kolik stojí váš dům či byt

V čem je tato změna důležitá, nejlépe pochopíte na příkladu. Představte si, že máte dům pojištěný na 5 milionů korun. K tomu si sjednáte i připojištění zatečení vody, které vám pomůže, když vám například při prudkém dešti zateče voda střechou až do obýváku.

V tomto případě dostanete u ostatních pojišťoven maximálně částku, kterou jste si zvolili jako limit. Pokud jste si sjednali limit třeba jen 60 000 korun, tak od pojišťovny víc peněz nedostanete. A je dost možné, že vám tyto peníze nebudou stačit na opravu všech poškozených věcí.

S naším nový pojištěním majetku vám ale za škody z každého rizika, které budete mít pojištěné, zaplatíme vše, co bude potřeba. V tomto případě tedy až 5 milionů korun, tedy částku, která odpovídá hodnotě vašeho celého domu.

Pojištění sjednáváme téměř vždy na novou cenu

Kromě toho je sjednání pojištění jednodušší a výhodnější i díky dalším změnám:

–              Zrušili jsme možnost vyplácení škod v časových cenách, které jsou pro klienty nevýhodné. Nově ve většině případů proplácíme škody v nových cenách. Například za starou sedačku tak dostanete tolik peněz, abyste si mohli koupit novou ve stejné kvalitě.

–              Zjednodušili jsme sjednávač na našem webu.

Pomůžeme s krysami i poruchou kotle nebo vrtačky

Rozšířili jsme nabídku asistenčních služeb, které máte v ceně u každého pojištění. Nově vám navíc pomůžeme v těchto případech:

  • porucha zdroje tepla (zaplatíme opraváře, když se vám porouchá kotel nebo třeba bojler),
  • porucha zahradní techniky, dílenského vybavení a ručního nářadí (zaplatíme opraváře, když se vám porouchá vrtačka nebo třeba sekačka)
  • deratizace, dezinsekce a dezinfekce (pomůžeme vám s hubením myší, sršňů i štěnic).

Přidali jsme i další maličkosti, které oceníte

Kromě větších změn jsme se zaměřili i na drobnosti. Jako vedlejší stavbu si můžete nově pojistit i zahradní architekturu nebo zahradní jezírka. Zajímavou změnou je také to, že když budete mít pojištěnou fasádu, tak vám zaplatíme i poškození vnitřního zateplení a izolace domu zvířaty.

Zjednodušení se navíc týká i pojistných podmínek. Snažili jsme se je psát co nejvíc lidsky, aby jim každý rozuměl. Všechny informace najdete v jednom přehledném dokumentu.

Už jste našimi zákazníky? Sjednejte si novou smlouvu

Nové podmínky se týkají smluv, které si sjednáte od 6. srpna 2021. Stávající klienti si smlouvu s novými podmínkami mohou sjednat také. Stačí, když nám napíšou e-mail nebo zavolají a pojištění vám upravíme.


Přečtěte si také

Pojištění majetku: smlouvu aktualizujte každé dva roky

Komentář k článku