Skip to main content

Chytit vítr do plachet nebo nahodit motor a vyrazit na mořských vlnách, kam vás napadne. I tak se dá trávit vysněná dovolená. Stejně jako u každé jiné výpravy za hranice je ale potřeba myslet na správné pojištění. U dovolené na lodi je nedůležitější si naplánovat, jak daleko se budete vzdalovat od pobřeží.

Jachting při pobřeží

Pokud máte v plánu se na lodi pohybovat jen blízko pobřeží, konkrétně do 12 námořních mil, tedy zhruba 22 kilometrů, stačí vám běžné cestovní pojištění.

Pojistíte se tedy stejně, jako kdybyste se třeba jen jeli opalovat na pláž. Nezapomeňte si však nastavit dostatečně vysoký limit. Například případná záchrana z moře může vše velmi prodražit.

Jako pobřeží je v tomto případě myšlené pevninské pobřeží. I když tedy například budete plout u ostrova, rozhoduje vzdálenost k pevninskému pobřeží.

 

Direct pojištění

 

Jachting na volném moři

Pokud vyrazíte do vzdálenosti od 12 do 200 námořních mil, tedy maximálně do 370 km, potřebujete si pojistit rizikový sport. Tady si o tom přečtěte více

Dovolená na zaoceánské lodi

Když budete plout dál než 200 mil od pobřeží, tak už budete cestovat na vlastní riziko. Tedy pokud to nebude zaoceánská loď, na ní je to jako v hotelu a stačí vám běžné cestovní pojištění.


Přečtěte si také:

Pojistit, či nepojistit aneb Jak na rizikové sporty


Autor Michal Kárný:

Mám rád texty, které jsou jednoduché, přehledné, odpovídají na všechny otázky a dobře se čtou. Pojišťovnictví není jednoduchý obor. V Directu se proto už od roku 2019 snažím o to, aby lidé, kteří mají zájem, díky mým textům rozuměli tomu, co mají pojištěné a kdy jim pojistka pomůže. Pomáhá mi v tom i novinářská praxe z Brněnského deníku Rovnost, kde jsem začínal jako redaktor, pokračoval jako editor a svoje mediální působení ukončoval jako šéfredaktor.

Komentář k článku