Skip to main content

Chytit vítr do plachet nebo nahodit motor a vyrazit na mořských vlnách, kam vás napadne. I tak se dá trávit vysněná dovolená. Stejně jako u každé jiné výpravy za hranice je ale potřeba myslet na správné pojištění. U dovolené na lodi je nedůležitější si naplánovat, jak daleko se budete vzdalovat od pobřeží.

Jachting při pobřeží

Pokud máte v plánu se na lodi pohybovat jen blízko pobřeží, konkrétně do 12 námořních mil, tedy zhruba 22 kilometrů, stačí vám běžné cestovní pojištění. „Pojistíte se tedy stejně, jako kdybyste se třeba jen jeli opalovat na pláž. Nezapomeňte si však nastavit dostatečně vysoký limit. Například případná záchrana z moře může vše velmi prodražit,“ podotýká Barbora Vernerová z Direct pojišťovny. Jako pobřeží je v tomto případě myšlené pevninské pobřeží. I když tedy například budete plout u ostrova, rozhoduje vzdálenost k pevninskému pobřeží.

Jachting na volném moři

Pokud vyrazíte do vzdálenosti od 12 do 200 námořních mil, tedy maximálně do 370 km, potřebujete si pojistit rizikový sport. Tady si o tom přečtěte více


Přečtěte si také

Pojistit, či nepojistit aneb Jak na rizikové sporty

Dovolená na zaoceánské lodi

Když budete plout dál než 200 mil od pobřeží, tak už budete cestovat na vlastní riziko. Tedy pokud to nebude zaoceánská loď, na ní je to jako v hotelu a stačí vám běžné cestovní pojištění.

Komentář k článku