Pojištění auta do zahraničí

Co byste měli vědět, než vyrazíte
na dovolenou nebo za prací.

Povinné ručení v zahraničí

 • Povinné ručení sjednané v České republice vám platí po celé Evropské unii a některých dalších zemích, a to za stejných podmínek jako u nás.
 • Stejně jako v ČR, tak i v cizině u sebe musíte mít doklad o pojištění vozidla (zelenou kartu). V současné době existují dva typy zelených karet - zelená oboustranná a nová bílá jednostranná. Nezáleží, který typ u sebe budete mít, všechny země, kde je zelená karta platná, uznávají oba typy. Obě zelené karty mezi sebou nelze zaměnovat, protože nejsou zcela shodné. Pokud si například původní zelený tiskopis okopírujete nebo vytisknete na bílý papír, nemusí vám ho při kontrole uznat. Vždy mějte proto pro jistotu u sebe zelenou kartu tak, jak vám ji zaslala pojišťovna.
 • Než se vydáte na cestu, pročtěte si informace ohledně řidičských oprávnění a pojištění vozidel v EU.
 • Pojistěte si nezaviněnou bouračku. Připojištění pomůže v případě, kdy vás někdo nabourá. Škodu nahlásíte jednoduše nám, my vám ji proplatíme a následně si všechno vyřešíme s pojišťovnou viníka nehody za vás.
 • Zkontrolujte si také povinnou výbavu (například reflexní vesty, lékárničku) v zemi, kam máte namířeno.
*

Havarijní pojištění v zahraničí

 • Na rozdíl od povinného ručení záleží na tom, jestli máte havarijní pojištění sjednané pro Českou republiku, nebo pro celou Evropu.
 • Před cestou si zjistěte, jak máte pojištění nastavené, jestli vám platí do země, kam se chystáte, a případně se připojistěte.
 • Pokud nechcete platit havarijko na celý rok, můžete si sjednat krátkodobé pojištění jen na dobu, po kterou budete cestovat. Pro dočasné pojištění je nutná prohlídka auta. Nenechávejte to na poslední chvíli, sjednejte si pojištění alespoň v týdenním předstihu.
 • Asistenci v zahraničí si můžete sjednat jako součást cestovního pojištění. Nebo využít asistence, kterou máte sjednanou k povinnému ručení.
*

Jak se pojistit na nenadálé situace

Cestovatelské rady a tipy

Kde všude mi platí povinné ručení

Platnost vašeho povinného ručení zjistíte snadno na své zelené kartě.

Půjčení auta v zahraničí - jak ho pojistit

Když si v zahraničí půjčujete auto (v oficiální půjčovně), pojištění je součástí smlouvy uzavřené s půjčovnou. Ale pozor, tohle pojištění zpravidla obnáší vysokou spoluúčast. To znamená, že u nehod, které způsobíte, zaplatíte velký podíl škody z vlastního. Proto se vyplatí sjednat si k cestovnímu pojištění i pojištění spoluúčasti. Pokud si pojištění půjčeného auta sjednáte v Directu, zaplatíme spoluúčast za vás.

Jak se pojistit do zemí, kde vám zelená karta neplatí

Záleží na konkrétní zemi, kam cestujete. Aktuální informace ohledně pojištění a podmínek pro vstup do země s vlastním autem zjistíte na příslušném zastupitelském úřadě (některá velvyslanectví mají informace i na svém webu). V některých zemích vám stačí zařídit si pojištění na hranicích, jinde si ho musíte sjednat předem, takže doporučujeme zajímat se o pojištění auta na dovolenou včas.

Jak si zajistit asistenci a odtah z ciziny

Asistenční služby v zahraničí fungují na stejném principu jako v České republice. Dobrá zpráva pro vás je, že limit pro zahraniční asistenci máte u Directu zpravidla dvojnásobný, respektive u placených variant asistencí trojnásobný limit oproti limitům v ČR. Cokoli nad limit si platíte sami, takže doporučujeme si jeho výši před cestou zkontrolovat. Asistenční služby v zahraničí si zajistíte jednoduše kontaktováním asistenční služby na čísle + 420 291 291 291.
Náš tip: Odtah ze zahraničí, servis a náhradní ubytování na dobu dvou dní si můžete sjednat v rámci cestovního pojištění, a to jen na dobu, po kterou budete na cestách.

Co když potřebujete servis a/nebo náhradní auto

Na naši asistenční službu se dovoláte na čísle +420 291 291 291. Pojištění vozidla kryje vždy odtah vozidla a práci mechanika v limitu dle sjednané varianty pojištění. Náhradní vozidlo si můžete sjednat i pro základní variantu.
Náš tip: Asistenci si můžete sjednat jako součást cestovního pojištění. Pomůže vám v případě nehody, krádeže vozidla, poruchy, defektu pneumatiky nebo vandalismu.

Jak funguje pojištění nosiče s koly a střešního boxu (“rakve”)

Na kola včetně nosiče a úložné prostory na střeše se vztahuje pojištění zavazadel, které si můžete sjednat k havarijnímu pojištění, a to jako mimořádnou výbavu vozidla. Nezapomeňte připočítat vybavení k celkové hodnotě vozidla, kterou při sjednání pojištění uvádíte, a pořídit fotodokumentaci této výbavy při sjednání smlouvy. Užitečná rada: Před cestou si nafoťte, s jakou výbavou na autě vyrážíte.

Co dělat, když vám někdo ukradne věci z auta, střešního boxu nebo nosiče na kola

Zavolejte místní policii a nahlaste krádež. Pokud jste si před cestou sepsali, jaké věci jste měli v zavazadlovém prostoru uložené, dost vám to pomůže. Nechte si vystavit policejní protokol o krádeži. Po návratu z dovolené oznamte celou událost nám v Directu na čísle +420 221 221 221.

Co dělat, když se stane nehoda v zahraničí

Postup je podobný jako při nehodě v České republice. Ani když viník nehody ujede a vy si poznačíte jeho registrační značku, nejste ztracení. Buď se můžete obrátit na naši asistenční službu, nebo na Informační středisko ČKP pro poškozené. Na webu ČKP najdete také podrobný návod jak postupovat, když zaviníte nehodu nebo když někdo způsobí škodu vám.

Škody na majetku a jak je řešit

Když jste v zahraničí, máte několik možností, jak se krýt proti škodám, které nešťastnou náhodou zaviníte. Na škody způsobené vaším vozidlem se vztahuje vaše povinné ručení. Pokud něco zničíte například v hotelovém pokoji nebo při sportu, škodu vám kryje pojištění odpovědnosti, které si můžete sjednat i jako součást cestovního pojištění.
Užitečný tip: Pojištění odpovědnosti, které si sjednáte u Directu, vám platí nejen v České republice, ale i po celé Evropě a v Turecku.

Obytný vůz - co je dobré vědět před cestou

Pojištění obytného vozu se řídí stejnými pravidly jako pojištění osobního auta. To znamená, že k obytnému vozu dostanete zelenou kartu se stejnou platností jako pro osobní automobil. Náš tip: Pokud máte obytný přívěs, ověřte si, jestli se na něj v zemi, kam se chystáte, vztahuje vaše povinné ručení.

Pojištění auta do Chorvatska

Povinné ručení vám v Chorvatsku platí stejně jako v České republice. Důležité je mít vždycky při sobě zelenou kartu. Stejně tak můžete v Chorvatsku využívat asistenční službu, a to s dvojnásobným až trojnásobným limitem oproti ČR, záleží na tom, jakou variantu asistence máte sjednanou. Havarijní pojištění vám platí za stejných podmínek jako v ČR. Pokud si chcete na dobu vaší dovolené rozšířit možnosti asistence při nehodě, sjednejte si ji u nás jako součást cestovního pojištění.

Zeptejte se odborníka

Rádi vám pomůžeme s tím, jaké pojištění vyřeší vaši situaci.
Rychlý výpočet ceny pojištění vozidla
Díky SPZ zkusíme dohledat, co se dá a vyplnit údaje za vás. Nemám SPZ
 • *
  Po telefonu
  Zavolejte a pojištění sjednáme společně.
  221 221 221Každý všední den od 8 do 18 hodin
 • *
  Nechte to na Pepovi
  Poradí vám specialista na pojištění aut. Pomůže vám s výběrem nebo vše vyřeší za vás.
  Každý všední den od 8 do 17 hodin

Sjednat pojištění online

Jednoduše a za 10 minut

Pojištění auta

Povinné ručení a havarijní pojištění
Rychlý výpočet ceny pojištění vozidla
Díky SPZ zkusíme dohledat, co se dá a vyplnit údaje za vás. Nemám SPZ

Cestovní pojištění

Na cesty po ČR, Evropě a po světě

Pojištění odpovědnosti

Protože zákon schválnosti platí doma i v cizině