Skip to main content

Patříte také k těm, kteří nechávají doklady od auta za stínítkem, abyste je nezapomněli doma nebo protože auto řídí často někdo jiný než vy? To neděláte dobře. Pokud vám totiž auto ukradnou, tak z havarijního pojištění dostanete méně peněz. „Za ponechání dokladů v autě pojišťovna může strhnout určité procento z vyplacené částky,“ říká Karel Luka z Direct pojišťovny.

Důvod je jednoduchý. Když vám totiž auto ukradnou i s „papíry“, tak s ním zloděj může jednodušeji kamkoliv odjet, třeba do jiného státu. S velkým technickým průkazem pak může auto i prodat.

Krádež nebo ztrátu klíčů nahlaste co nejdřív

Další důležitou podmínkou je, abyste v autě nenechávali klíče od vozidla. Pokud je tam třeba zapomenete, tak od pojišťovny za ukradené auto nedostanete vůbec nic. „Stává se také, že klientům se klíče od auta ztratí nebo je někdo ukradne, oni to nenahlásí a pak jim po půl roce auto ukradnou. V tomto případě také nemusíme vyplatit nic, protože měli povinnost nahlásit, že o klíče přišli,“ dodává Luka.

Přitom, pokud máte v rámci havarijního pojištění sjednané riziko odcizení a vandalismus, tak v případě krádeže klíčů vám pojišťovna proplatí výměnu vložek zámků. Podmínkou je, že musíte krádež nahlásit prvně policii.


Přečtěte si také

Sedm věcí, které možná nevíte o havarijním pojištění

Komentář k článku