Férové pojištění auta

Šetříme vám čas při sjednání
a starosti při nehodě.
Rychlý výpočet ceny pojištění vozidla
Díky SPZ zkusíme dohledat, co se dá a vyplnit údaje za vás. Nemám SPZ

Povinné ručení

Kryjeme vám záda, když někoho nabouráte.
Vyřeší za vás situace, kdy způsobíte škodu na cizím autě, zdraví nebo majetku. Obsahuje základní asistenci.
*

Havarijní pojištění

Ať vás potká nehoda nebo krupobití, s námi jste krytí.
Jistí vás pro případ škody na autě při havárii nebo při krádeži.
Pro mladá auta nabízíme speciální výhody v podobě zachování jejich hodnoty nebo každoroční slevy 7 %. Stačí si vybrat.
*

Výhody autopojištění u Directu

*
Pojištění na míru
Nastavte si pojistku a limity plnění podle toho, jak moc a kde jezdíte.
*
Speciální výhody pro mladá auta
Každý rok sleva 7 % nebo zachování kupní ceny auta při krádeži nebo úplném zničení. Více zde.
*
Asistence při nehodě zdarma
V České republice i po celé Evropě máte základní asistenci v ceně.

Možnosti pojištění auta

K vybrané variantě si můžete přidat další možnosti.

Doplňková pojištění

*
Pojištění nezaviněné bouračkyinfo
*
Všechna skla, včetně střešníhoinfo
*
Tři varianty rozšířené asistence s poruchou vždy v ceněinfo
*
Půjčení náhradního auta až na 10 dnůinfo
*
Vaše zavazadla do 100 000 Kčinfo
*
Úraz řidiče nebo všech cestujících do 1 000 000 Kčinfo

Sjednání pojištění auta online za 10 minut

Nastavte si pojištění, jaké vám vyhovuje. Záleží na tom, kde a jak jezdíte a jak si ceníte
svého auta a klidu. Když si nebudete vědět rady, zavolejte nebo zajděte k nám.
Rychlý výpočet ceny pojištění vozidla
Díky SPZ zkusíme dohledat, co se dá a vyplnit údaje za vás. Nemám SPZ
 • *
  Po telefonu
  Zavolejte a pojištění sjednáme společně.
  221 221 221Každý všední den od 8 do 18 hodin
 • *
  Na pobočce
  Vyberte si, kam to máte nejblíž
  a přijďte k nám.
  Mapa poboček
 • *
  Nechte to na Pepovi
  Poradí vám specialista na pojištění aut. Pomůže vám s výběrem nebo vše vyřeší za vás.
  Každý všední den od 8 do 17 hodin

Na co se nejvíc ptáte

Co je zelená karta (a kdy mi přijde)?
Zelená karta je mezinárodní osvědčení o platnosti povinného ručení konkrétního vozidla. Může mít dvě podoby - zelenou oboustrannou nebo bílou jednostrannou. Obě podoby se nazývají zelená karta. Jaký typ zelené karty dostanete zavísí na pojišťovně, u které máte povinné ručení. U nás od 1. 9. 2020 dostanete bílou jednostrannou verzi zelené karty. Dočasnou zelenou kartu s platností jeden měsíc od nás dostanete e-mailem hned po uzavření smlouvy. Po zaplacení pojistky vám zelená karta přijde poštou společně s pojistkou a formulářem Záznam o dopravní nehodě. U nového vozidla nebo vozu, který v okamžiku pojištění nemá SPZ (nově RZ), dostanete dočasnou zelenou kartu na základě VIN (idetifikačního čísla vozidla). Jakmile budete mít SPZ, pošleme vám novou zelenou kartu, ve které bude uvedená SPZ místo VIN.
Co je to bonus a jak ho zjistím?
Bonus je sleva, o kterou budete platit méně za ty měsíce pojištění, kdy jste jezdili bez nehod. Po celou dobu pojištění se vám (pojistníkovi) načítají měsíce, kdy jste jezdili bez nehody a podle jejich počtu máte nárok na určitou výši slevy - až 53%. Bonus si můžete nechat zdarma zjistit u nás. Ověříme vám nezávazně cenu povinného ručení a náš operátor vám při výpočtu ceny zjistí i váš bonus.
Jak funguje asistence?
Asistenci poskytujeme po celou dobu platnosti pojistné smlouvy. Máte-li nehodu, zavolejte na 291 291 291. Po příjezdu asistenční služby na místo nehody prokážete svou totožnost a asistence posoudí, kolik bude její zásah stát – tedy, jestli jste si v pojistce sjednali takový limit, který na náklady bez problému bude stačit. Pokud stojí zásah asistence víc, můžete jej doplatit, nebo asistenci odmítnout. O ceně vám ale vždy povíme dopředu.
Proč se vyplatí mít pojištěné čelní sklo?
Čelní sklo vám zaplatíme z havarijního pojištění nebo z doplňkového pojištění "Pojištění skel". Rozdílů je několik:
 1. U Havarijního pojištění zaplatíte spoluúčast. Tedy pokud máte sklo v hodnotě např. 7 000 Kč a spoluúčast na havarijním pojištění nastavenou na 5 000 Kč, dostanete od nás na opravu skla jen 2 000 Kč. S pojištěním skel spoluúčast odpadá a zaplatíme vám celkovou cenu skla až do výše pojištěného limitu.
 2. V Havarijním pojištění se musí jednat o škodu způsobenou v rámci nebezpečí, které máte pojištěno. Pokud máte v rámci havarijního pojištění pojištěn např. pouze Střet se zvěří, ale čelní sklo vám rozbije kamínek od protijedoucího vozidla, škodu neuhradíme. V pojištění skel jsou obsažena všechna havarijní nebezpečí.
 3. Hradíme všechna skla včetně panoramatického střešního okna - vždy je ale potřeba s nimi počítat, když si volíte limit pojištění.
 4. Cenu skel je dobré si předem zjistit, nejlépe přímo v servisu, abyste si limit nastavili správně.
Pojištění nezaviněné bouračky - o co jde?
Pokud vás někdo nabourá, následuje obvykle kolečko telefonátů a e-mailů s jeho pojišťovnou, abyste si mohli auto opravit. My to vyřešíme za vás. Škodu jednoduše nahlásíte nám, my vám peníze na opravu dáme a následně si všechno s pojišťovnou viníka nehody zařídíme. Ať už vás nabourá Čech nebo Maďar. V Česku nebo třeba v Bulharsku. Podmínkou ale je, že jste se na nehodě nijak nepodílel.
Jak funguje Zlevňující havarijko?
Jedná se o speciální výhodu ke kompletnímu havarijnímu pojištění pro mladá auta (auta do 5 let stáří). Auto si pojistíte a my vám každý rok při výročí smlouvy dáme slevu 7 % z pojistného za havarijní pojištění, a to v případech, kdy v daném roce nebudete mít žádnou dopravní nehodu, kterou byste od nás z havarijního pojištění chtěli zaplatit.
Jak funguje Havarijko na kupní cenu auta?
Jedná se o pojištění kupní ceny auta. Vztahuje se na auta do 5 let stáří, která nemají najeto víc než 150 000 km. Platí 3 roky od pořízení a v případě krádeže auta nebo jeho totálního zničení vám vyplatíme tolik, za kolik jste auto koupili (v případě, že jste ho pojišťovali jako nové) nebo tolik, kolik byla jeho hodnota v době pojištění. Můžete si tak bez problémů koupit auto nové, ve stejné kategorii, a neřešit ztrátu jeho hodnoty.
Jak se pojistit, když jedu autem do zahraničí?

Povinné ručení sjednané v České republice vám platí po celé Evropské unii a některých dalších zemích. Když tedy někoho nabouráte, pojišťovna za vás škody zaplatí i v zahraničí. Pokud chcete mít pojištěné i škody na vašem autě, musíte mít havarijní pojištění. Při sjednání ale myslete na to, abyste si nastavili platnost pro celou Evropu. Havarijko si dokonce můžete sjednat i na krátkou dobu, třeba právě jen na dva týdny, kdy budete na dovolené.

Všechny informace, které potřebujete znát, než vyjedete autem za hranice, si můžete přečíst na stránce Cesta do zahraničí.

Jak můžu zrušit pojistnou smlouvu?

Smlouvu u nás můžete ukončit kdykoliv chcete, a to hned několika způsoby: online, e-mailem na info@direct.cz, osobně na pobočce nebo u zprostředkovatele. Pokud vám nevyhovuje ani jedna možnost, jednoduše pošlete výpověď poštou na adresu: Direct pojišťovna, a.s., Nové sady 996/25, 602 00 Brno.

Důležité: Ve výpovědi prosím uveďte i číslo vaší smlouvy.