Skip to main content

Už čtyři roky může každý v Direct pojišťovně využívat neomezené volno. Tento benefit je podle statistiky za minulý rok stále populárnější a využívá ho čím dál víc lidí. „Zatímco v roce 2020 neomezené volno využilo 117 kolegů, loni jich bylo už 181, což je každý druhý ve firmě. Celkem si lidé vybrali 960 dní navíc,“ vypočítává Nela Maťašeje z Direct pojišťovny.

Neomezené volno pro každého

Jak neomezené volno v Direct pojišťovně funguje? V základu máte dvacet dní zákonné dovolené, ale když potřebujete volno navíc a neohrozíte tím fungování svého týmu, tak ho dostanete. „Je skvělé, že tento benefit využívají všechny týmy napříč pojišťovnou. Dokonce i kolegové z týmů, které komunikují přímo s klienty a kde je organizace času složitější,“ upozorňuje Maťašeje. A dodává, že je důležité, aby se člověk vždy domluvil s podporovatelem, což jsou lidé, kteří v Directu vedou týmy.

V průměru 5 dní navíc

Průměrně si Direcťáci, kteří neomezené volno loni využili, vybrali 5 dní navíc, což je stejně jako předloni. „Rekordmanem je kolega, který si vzal 25 dnů navíc. I se zákonnou dovolenou si tak mohl užívat 9 týdnů volna,“ dodává Maťašeje.

Minulý rok se neomezené volno hodilo například Davidovi z Directu. „Neomezené volno je super v tom, že pokud se člověku naskytne příležitost cestovat, například levná letenka, může vyrazit třeba do Kodaně, aniž by přemýšlel nad tím, jestli bude mít během vánočních svátku dost dovolené. Dává to člověku volnost v plánování.,“ oceňuje tento benefit David, který pracuje v týmu klientské zkušenosti.


Přečtěte si také

Jaké to je, těšit se do práce?

Komentář k článku