Skip to main content

Jízda vlastním autem do zahraničí je vždy trochu risk. A v zimě to platí dvojnásob. Může se totiž stát, že přijdete k autu, a to prostě nenastartuje kvůli vybité baterii. Nebo zjistíte, že máte vypuštěnou pneumatiku. „Právě tyto případy patří v zimě k nejčastějším, které naše asistenční služba v zahraničí řeší,“ říká Nela Maťašeje z Direct pojišťovny.

Předvánoční pomoc

Příběhů, kdy lidé nemohou s autem odjet, se každý rok stávají spousty. Asistenční služba v zahraničí například řešila případ řidiče Nissanu Qashqai. Ten přišel v noci k autu a zjistil, že má prázdnou pneumatiku a vybitou baterii.

Byla neděle před Vánocemi. Asistenční služba mu proto hned na další den dopoledne zajistila mechanika, který kolo vyměnil a baterii nastartoval přes kabely. Klient tak ještě mohl stihnou klidné svátky. „V tomto případě musel část nákladů zaplatit ze svého, protože mu nestačily sjednané limity povinného ručení. Proto se hodí při cestách do zahraničí myslet i na připojištění asistence vozidla v rámci cestovního pojištění. Díky tomu se vám limity, které máte v rámci povinného ručení, navýší,“ radí Maťašeje.

Kolik stojí zásah asistenční služby v zahraničí

Málokdo ale ví, kolik mohou stát zásahy asistenční služby v zahraničí. Podívejte se na pár reálných příkladů, díky kterým získáte přehled, abyste si mohli limit nastavit správně.

Defekt pneumatiky Rakousko 2 479 Kč
Vybití baterie Dánsko 4 215 Kč
Vybití baterie Švýcarsko 3 554 Kč
Defekt pneumatiky Francie 7 800 Kč
Vybití baterie Rakousko 4 132 Kč
Úmyslné poškození nebo zničení Polsko 3 305 Kč
Vybití baterie Švýcarsko 3 628 Kč
Vybití baterie Německo 8 044 Kč

7 věcí, které zkontrolovat před cestou

Před cestou se každopádně hodí:

  • vzít s sebou všechny doklady (platnou zelenou kartu, malý techničák)
  • zkontrolovat zimní pneumatiky,
  • nabalit řetězy,
  • ověřit stav autobaterie,
  • zkontrolovat všechny kapaliny (palivo, olej, chladící kapalina, voda v ostřikovačích),
  • ověřit si limity u autopojištění
  • a sjednat cestovní pojištění, ke kterému je možné připojistit asistenci vozidla.

„Kromě toho se v zimním období hodí natankovat víceoktanová kvalitní paliva a mít v autě pro jistotu teplou deku či termo fólii,“ radí Maťašeje.


Přečtěte si také

5 tipů, na co si dát pozor při půjčování auta v zahraničí

 

Komentář k článku