Skip to main content

V posledních letech zloději každý roku ukradnou přes tři tisíce aut. Tento počet stále klesá. I přesto bývá krádež velkou ranou do rodinného rozpočtu. V rámci havarijního pojištění je proto dobré myslet na riziko krádež a vandalismus. „Kromě krádeže auta se toto pojištění vztahuje i na škody, které udělá někdo úmyslně. Například když vandal auto poškrábe nebo urazí zrcátko,“ vysvětluje Jan Dofek z Direct pojišťovny.

Lepší zabezpečení = větší sleva na pojištění

Proti zlodějům pomohou i různá zabezpečení, zároveň vám ale mohou i výrazně snížit cenu pojištění. Každá pojišťovna má podmínky nastavené podle sebe, proto je vždy potřeba si ověřit, jaké zabezpečení vám pomůže k nižší ceně. „V Direct pojišťovně dáváme klientům slevu, pokud mají mechanické zabezpečení, ochranné označení skel nebo systém pasivního či aktivního vyhledávání,“ vyjmenovává Dofek.

Co dělat, když vám ukradnou auto?

Pokud vám i přes zabezpečení zloději auto ukradnou, musíte vše hned nahlásit policii. To je podmínka k tomu, aby vám pojišťovna mohla vyplatit peníze. „Důležitou podmínkou také je, že auto musí být zamčené a zabezpečené, když ho opouštíte. Zloděj tak musí překonat nějakou překážku,“ dodává Dofek.


Přečtěte si také

Nalezení kradeného auta? Je na vás, jestli ho chcete zpátky

Komentář k článku