Skip to main content

Vyrážíte celá rodina na zahraniční dovolenou? Pak kromě oblíbených hraček a dobře vybavené lékárničky nezapomeňte na cestovní pojištění pro děti.

Ano, i pro ty nejmenší cestovatele je potřeba sjednat pojištění, které pokryje případné ošetření, léčení nebo jiné výdaje u lékaře či v nemocnici za hranicemi Česka.

Stačí pojistit rodiče? Kdepak

Cestovní pojištění vždy platí pro jednu konkrétní osobu, která je uvedená ve smlouvě a na kartičce pojištění.

Pokud se dítě zraní nebo onemocní, nejde použít pojistka se jménem rodiče nebo sourozence.

Při návštěvě lékaře nebo zubaře tak budete muset všechny výdaje zaplatit ze svého a často navíc hotově v místní měně. I běžné nachlazení z klimatizace nebo nevolnost vás mohou zbytečně vyjít na stovky korun.

Proto vždy před cestou do zahraničí, na lyže nebo dovolenou u moře, sjednejte cestovní pojistku pro každého člena rodiny, který cestuje s vámi.

Pro děti výhodněji

Dobrá zpráva je, že za cestovní pojištění dítěte do 14 let zaplatíte méně než za variantu pro dospělé. Za pár korun budete mít jistotu a vaši nejmenší můžou vesele běhat, skákat a objevovat svět.

Chcete se dozvědět více informací o našem cestovním pojištění? Pošlete nám e-mail na adresu info@direct.cz, zavolejte na číslo 221 221 221 nebo využijte chat přímo na našich stránkách. Společně váš dotaz vyřešíme.

Komentář k článku