Skip to main content

Berete s sebou na dovolenou v zahraničí svého domácí mazlíčka? Ať už je to pes nebo kočka, musíte splnit pár pravidel. Sepsali jsme pro vás proto vše, na co nezapomenout. Následující podmínky platí pro cesty do států Evropské unie. Pokud cestujete jinam, je potřeba se podívat na podmínky dané země.

1) Zvíře musí být očipované

Každý pes i kočka, které berete s sebou přes hranice, musejí být označení mikročipem. Stačí zajít k veterináři, který čip zvířeti pod kůži umístí.

2) Nezapomeňte na pas

Stejně jako vy, tak i váš pes nebo kočka potřebují mít svůj vlastní pas, který platí ve všech členských státech Evropské unie.

3) Očkování proti vzteklině

Každé zvíře musí být očkované proti vzteklině. Některé země navíc vyžadují i odčervení. Konkrétně Velká Británie, Irsko, Malta a Finsko.


Přečtěte si také

Jak vybrat cestovní pojištění, které pomůže i při covidu

4) Pojištění odpovědnosti pro jistotu

Nikdy nevíte, co vaše zvíře může v zahraničí způsobit. Stává se totiž, že pes někoho pokouše nebo vběhne do silnice a způsobí nehodu. Proto je před odjezdem dobré myslet na pojištění odpovědnosti za zvíře. „V Directu si toto pojištění sjednáte jednoduše v rámci cestovního pojištění. Pojištění odpovědnosti se pak automaticky vztahuje jak na vás, tak na zvířata, která berete s sebou,“ říká Bára Vernerová z Direct pojišťovny.

 

Komentář k článku