Skip to main content

Řidič jede po silnici, najednou auto před ním prudce zabrzdí a on nestihne zareagovat a narazí. Naštěstí to obě auta odnesou jen škrábanci a lehkým promáčknutím nárazníku. Pokud má havarijní pojištění u Directu, může dostat peníze na opravu už další den. Řešení škod jsme totiž rekordně zrychlili. „Nejrychleji řešíme menší škody jako škrábance, které si klient může nafotit sám pomocí webové aplikace. Ta mu sama vypočítá, kolik dostane na opravu peněz. Zrychlujeme ale i řešení větších škod. Když například klient nahlásí škodu v pondělí, v úterý technik auto nafotí, ve středu dodá potřebné dokumenty a ten samý den je škoda vyřešená a klient dostane peníze na opravu,“ říká ředitel likvidace Directu Karel Luka. V případě opravy v servisu vždy záleží na rychlosti mechaniků.

Takto rychle jdou škody likvidovat v případech, kdy vyplacení peněz nic nekomplikuje. „Vždy záleží na tom, aby klient s pojišťovnou spolupracoval a dodal všechny potřebné dokumenty co nejdřív,“ podotýká Luka.

Do budoucna plánuje vše zrychlit ještě víc. „Na autech chceme škody řešit do několika hodin od dodání všech dokumentů,“ plánuje Luka a dodává, že stejně rychle chce řešit i škody na majetku.

Důraz na komunikaci

Stejně jako rychlost je pro Direct pojišťovnu důležitá i komunikace při řešení škody. „Klient musí celou dobu vědět, co se děje. Mým cílem je co nejvíc snížit počet dotazů klientů. Chci, abychom byli krok před nimi a o všem jim dávali vědět,“ vysvětluje Luka.

Komunikace je také velmi důležitá v situacích, kdy třeba klientovi pojišťovna neproplatí všechno, co si přál. Musí mu umět pořádně vysvětlit, proč tak rozhodla. Například, když u auta zjistila, že klient chce opravit i škody, které nemají nic společného s pojistnou událostí.