Skip to main content

Dovoz ojetých aut ze zahraničí je čím dál tím populárnější způsob, jak získat spolehlivé ojeté auto. Proč? Zejména kvůli kvalitě a ceně. Pokud zvažujete koupi ojetého auta, ve spoustě případů se pro ni vyplatí zajet do zahraničí.

Žebříček zemí vede Německo

Zejména německý trh nabízí široký výběr a velmi zajímavé ceny. I proto suverénně vede žebříček zemí, odkud se ojetá auta dovážejí:

1 – Německo

2 – Belgie

3 – USA

4 – Itálie

5 – Nizozemsko

6 – Slovensko

7 – Francie

8 – Švédsko

9 – Dánsko

10 – Japonsko

11 – Rakousko

12 – Španělsko

13 – Maďarsko

14 – Polsko

15 – Litva

 

Výsledky vycházejí ze statistiky společnosti carVertical. Ta srovnávala dovezená ojetá auta, které si lidé v posledních dvou letech prostřednictvím této platformy prověřovali.

Německo nabízí dobrý poměr cena/výkon

Německo je suverénně nejoblíbenější nejen díky své dostupnosti. Trh našeho souseda totiž nabízí i spoustu dalších výhod:

  • zajímavé ceny,
  • velký výběr modelů aut
  • a také lepší výbavu.

Na dalších místech se umístily země jako Belgie, USA, Itálie či Nizozemsko. Dovoz ojetých aut z těchto států není tak oblíbený. S koupí ojetého auta je totiž spojených více starostí, než s dovozem z německého trhu. Nicméně, určitým benefitem těchto zemí je variace modelů a značek, které jinde nenajdete.

Na co si dát při výběru auta ze zahraničí pozor

Koupě auta v zahraničí má ale samozřejmě i rizika. Mezi nejčastější patří:

  • věrohodnost prodejce, který může lákat na nereálnou cenu, nebo nezveřejní skutečný stav auta atd.,
  • jazyková bariéra, která může koupi zkomplikovat,
  • nutná byrokracie, při které je důležité dodržet několik zásadních bodů pro úspěšný převoz (např. platnou STK, ekologickou daň, homologaci, dočasné pojištění vozidla, jiné daně a nakonec samotné přihlášení vozidla v České republice).

Přečtěte si také

5 nejčastějších podvodů při koupi ojetého auta

Komentář k článku