Skip to main content

Pokud vyrážíte za hranice, cestovní pojištění by mělo být automatickou součástí vašeho vybavení. Nezapomeňte také na to, abyste měli pojištěné i ošetření zubů. Problémy se zuby patří totiž k nejčastějším. Loni se zubů týkal každý desátý případ, se kterým se na nás klienti obrátili. „U nás je ošetření zubů do limitu 30 000 korun automatickou součástí každého cestovního pojištění,“ říká Barbora Vernerová z Direct pojišťovny.

Dejte pozor na dostatečný limit

Mezi další nejčastější zdravotní potíže pak patří průjmy a problémy s trávením nebo záněty horních cest dýchacích. „Časté jsou i lehké úrazy, záněty ucha a zlomeniny nohou,“ popisuje statistiku Vernerová.

Léčba zdravotních potíží může vyjít na statisíce korun. „Doporučujeme si proto dobře vybrat limit na léčebné výlohy. U nás si klienti můžou dokonce sjednat i neomezený limit, díky kterému mohou být na dovolené v klidu,“ dodává Vernerová.

Direct pojištění

 

Nejčastější zdravotní problémy v zahraničí

Ošetření zubů – 10 %

Gastroenteritida – 9 %

Zánět horních cest dýchacích – 8 %

Lehké úrazy – 8 %

Záněty ucha – 6 %

Zlomeniny nohou – 5 %


Přečtěte si také:

Zavazadla na druhém konci světa? Pojišťovna přispěje na nové oblečení

Zpožděný nebo zrušený let: kdy máte nárok na odškodnění?


Autor Michal Kárný:

Mám rád texty, které jsou jednoduché, přehledné, odpovídají na všechny otázky a dobře se čtou. Pojišťovnictví není jednoduchý obor. V Directu se proto už od roku 2019 snažím o to, aby lidé, kteří mají zájem, díky mým textům rozuměli tomu, co mají pojištěné a kdy jim pojistka pomůže. Pomáhá mi v tom i novinářská praxe z Brněnského deníku Rovnost, kde jsem začínal jako redaktor, pokračoval jako editor a svoje mediální působení ukončoval jako šéfredaktor.

Komentář k článku