Autor: 23. 2. 2021

Jaká auta lidé nejčastěji prověřují? Vede oktávka a bavorák

Výběr ojetého auta může být náročná disciplína, která do určité míry připomíná loterii. Aby se riziko, že šlápnete vedle, snížilo, je dobré nechat si prověřit historii kupovaného auta. V tom pomáhají nejrůznější servery, které podle VIN kódu dokáží zjistit například informace o počtu najetých kilometrů, předchozích nehodách nebo to, jestli auto není kradené. Podle statistiky společnosti carVertical si lidé minulý rok nejčastěji prověřovali škodovky, bavoráky a Volkswageny.

Škoda Octavia – 10,92 % ze všech ověření

Tento model auta je v Česku nejpopulárnější. Na parkovištích nejčastěji parkují modely z roku 2016, 2008 a 2007. Toto auto je cenově velmi dostupné a nabízí mnoho doplňků. A hlavně není náročné na opravu, protože téměř v každém koutě Česka je servis, který si se škodovkou hravě poradí, a navíc je k dispozici mnoho náhradních dílů. Tento model navíc vyniká svou praktičností a nízkou spotřebou paliva.

BMW 3 řady – 5,67 % ze všech ověření

Na druhém místě se umístila oblíbená a prestižní německá značka BMW se svým modelem BMW 3 především z let 2007, 2006 a 2008. Výkonný motor, krásný dizajn, pohodlná jízda a tak trochu i punc originality dělá toto auto velmi oblíbeným. Spolehlivost německých vývojářů je určitě taky klíčová, i když na druhé straně mnoha lidem překáží zadní náhon kol, a to především v zimních měsících. Každopádně co se velikosti týče, toto auto je prostorné, i dozadu se hravě vejde vyšší dospělý člověk.

Volkswagen Golf – 4,72 % ze všech ověření

Volkswagen Golf je klasika a pro české řidiče je přitažlivý především proto, že je menší a kompaktní, ale zato je zevnitř velmi prostorný a působí luxusnějším dojmem než auta z podobné kategorie. Navíc tato auta disponují i mnoha asistenty a často nabízejí i automatickou převodovku. Spotřeba paliva je také velmi nízká, což je určitě důvodem jeho popularity. Pokud si zákazník vybere verzi kombi, získá rodinný automobil s velkým prostorem. V Česku mají motoristé zájem především o modely z let 2010, 2005 a 2011.

Volkswagen Passat – 4,40 % ze všech ověření

U značky Volkswagen můžeme zůstat, protože na čtvrtém místě je model Passat, který svou popularitu získal převážně tím, že je prostorný a majitelé ho využívají jako rodinný automobil s pohodlným podvozkem, řízením a nadčasovým dizajnem. V Česku lidé nejvíce vyhledávali modely z roku 2016, 2015 a 2008, což svědčí o tom, že novějším modelem, především od roku 2008, se němečtí vývojáři rozhodně trefili do vkusu českého národa.

Audi A4 – 2,57 % ze všech ověření

Na pátém místě zůstaneme také u Německa. Z Ingolstadtu české motoristy zajímá model Audi A4 z let 2009, 2007 a 2006. Model A4 je zajímavý svým dravým dizajnem, prestižním image a sportovním nádechem. Nemusí se stydět ani za použité materiály. Majitel Audi je vnímán vždy tak trochu nadřazeně nad ostatními, a to si zřejmě myslí i Češi. Navíc si Audi A4 drží hodnotu celkem dlouho, a proto nemusíte být při následném prodeji zklamaní. Musíme zde však vzpomenout, že turbodiesely jsou celkem problémové a tento model auta je i častým terčem různých podvodníků a zlodějů.

Komentář k článku