Skip to main content

Koupě nového auta je vždy radost, těšíte se, až se svým čtyřkolovým parťákem vyrazíte z autosalonu, zároveň ale máte trochu obavu, abyste ho hned na první křižovatce nenabourali. Budete tak řešit nejen povinné ručení ale i havarijní pojištění. Přečtěte si, jak na to.

Povinné ručení? Stačí si vybrat, od kdy má platit

Povinné ručení musíte mít sjednané ještě předtím, než vyjedete z autosalonu. Jeden z dokumentů, který totiž budete potřebovat pro registraci nového vozidla, je zelená karta. Povinné ručení si můžete sjednat třeba online za pár minut. Může začít platit hned, nebo si vyberete datum, od kdy má být pojištění aktivní.

Pojištění sjednáte i bez SPZ

Auto můžete pojistit jednoduše, i když ještě nemáte všechny doklady k vozidlu. Jediné, co potřebujete znát, je VIN kód auta, což je jeho sedmnáctimístné identifikační číslo. „Číslo technického průkazu a registrační značku nám pak musíte dodat do 30 dní od sjednání,“ říká Jan Dofek z Direct pojišťovny.

Havarijní pojištění pro nová auta: bez prohlídky

Stejně jako povinné ručení si nastavíte i havarijní pojištění. A pokud budete pojišťovat auto, které nebude mít datum uvedení do provozu starší o více než 5 dnů oproti datu počátku pojištění, tak u Directu ani nemusíte vozidlo nechávat prohlédnout. Například, když si sjednáte povinné ručení společně s havarijním pojištěním ještě předtím, než auto zajdete přihlásit.


Přečtěte si také

Direct spouští revoluční autopojištění

Když je prohlídka potřeba

Jestli je prohlídka auta nutná, se vždy dozvíte na smlouvě. Pokud prohlídka bude potřeba, může proběhnout nejdříve pět dní před počátkem pojištění. Auto může nafotit mobilní technik, můžete s ním dojet na pobočku pojišťovny a nechat ho prohlédnout nebo si ho nafotíte sami. „U nás je to možné pomocí Direct appky, která je k dispozici pro telefony se systémy Android a iOS,“ dodává Dofek.