Skip to main content

Paříž, Řím, Londýn, Istanbul a Benátky – to jsou nejoblíbenější destinace Čechů mířících na eurovíkend. Přičemž jejich běžná představa o ideálně stráveném čase v těchto městech zahrnuje kombinaci válení se na hotelu, chození po památkách, jídlo, pití a tuny selfíček, díky kterým pak jejich socky patří k nejkrásnějším. Ať už si váš prodloužený víkend představujete přesně takhle, anebo je vaší volbou spíše eurovíkend u moře, vždycky je dobré se na něj trochu připravit – pojistit se. 😊

Proč si vůbec platit komerční cestovní pojištění, když už si platíte ze zákona povinné pojištění například u VZP? Protože i když jste držitelem Evropského průkaz zdravotního pojištění, na jehož základě máte v zemích EU (a několika dalších) právo na ošetření ve státních i nestátních zdravotnických zařízeních, nebude to stačit k tomu, abyste v případě nějakých zdravotních problémů nemuseli sáhnout do vlastní kapsy. Za poskytnutou péči v zahraničí totiž zaplatíte stejnou spoluúčast jako místní a pokud využijete nestátní zdravotní zařízení, vaše zdravotní pojišťovna za vás zaplatí jen tolik, kolik běžně hradí za podobnou péči v Česku. A to jen v případě, kdy je v ČR poskytnutá péče placená z veřejného zdravotního pojištění.

Z toho všeho plyne, že komerční cestovní pojištění je MUST HAVE.

 

Sjednat pojištění

O jaká pojištění byste se měli v případě cesty na eurovíkend zajímat?

Cestovní pojištění, tedy pojištění na cesty do zahraničí, by mělo být absolutní samozřejmostí. U Directu ho sjednáte v appce lusknutím prstu, teď navíc i s 50% slevou.

Dobře u něj zvažte především limity, na které si své pojištění sjednáte. Řešit ve vysněné destinaci zranění je opruz, zjistit, že se na jeho ošeření musíte složit s tetičkou, bráchou a nevlastním bratrancem z matčiny strany, protože všechny tyhle věci jsou za hranicemi ukrutně drahé, je opruz dvojnásobný. V zemích Evropské unie byste si měli vystačit s limitem 3 nebo 6 milionů korun, do jiných koutů světa doporučujeme pojištění s neomezeným limitem.

Nezapomeňte si pojistit také zuby. Problémy s nimi totiž patří k nejčastějším, loni se zubů týkal každý desátý případ, se kterým se na nás klienti obrátili. Dobrou zprávou je, že u Directu je ošetření zubů do limitu 30 000 korun automatickou součástí každého cestovního pojištění.

Další druhy cestovního připojištění

  • Úrazové pojištění: Je součástí pojištění po Evropě, pomůže při trvalých následcích.
  • Pojištění cestovních zavazadel: Uhradí vám poškození, zničení nebo odcizení zavazadel.
  • Pojištění odpovědnosti za škodu (jinak taky zvané pojištění na blbost): Zaplatí škody, které omylem způsobíte někomu jinému.

Chcete znát konkrétní cenu pojištění vašeho eurovíkendu? Lusknutím prstu si ji spočítejte zde. A teď i s 50% slevou.

Podívejte se, jak jsme v roce 2024 vylepšili naše cestovní pojištění!


 

Přečtěte si také


Autorka Alena Kastnerová:

Jsem copywriterka s více než dvacetiletou praxí. Tu teď uplatňuji ve svém psaní o pojištění: informace získané od svých kolegů-odborníků překládám do lidštiny, aby jim každý, kdo se o pojištění potřebuje něco dozvědět, dobře rozuměl. Jednoduchost a srozumitelnost je to, co se snažím pojišťováckým textům přinést. A nadto se je snažím čtenářům překládat tak, aby i oni viděli v pojištění to, co já: zajímavý a sexy obor. 😊

Komentář k článku