Skip to main content

Už jenom tím, že vyjedete právě zakoupeným autem z autosalonu, klesne jeho cena. A od té doby klesá prakticky neustále. Pokud máte škodovku, volkswagena nebo toyotu, tak patříte mezi ty šťastnější, protože tyto značky ztrácejí podle loňského průzkumu Inovační laboratoře AuresLab na ceně nejméně. Na druhé straně žebříčku pak jsou citroëny, peugeoty a renaulty.

Nejhorších pět let

Podle odborníků je každopádně prvních pět let nejvíc ztrátových, protože cena klesá nejvýrazněji. Zároveň lidé do auta investovali nemalou částku, a proto si sjednávají havarijní pojištění. I když jim ale auto stárne, tak za pojistku platí většinou stejně nebo dokonce víc než na začátku. „Ideálně by si tedy lidé měli ve smlouvě na havarijní pojištění hodnotu vozu pravidelně aktualizovat, aby zbytečně nepřepláceli,“ upozorňuje mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje.

Direct pojištění zlevní automaticky

O možnosti aktualizace smlouvy podle ní ale klienti často neví nebo je nenapadne využít ji právě v prvních letech po koupi auta. Proto Direct jako jediná pojišťovna zavádí u nových aut automatické zlevňování. „Cenu pojištění budeme každý rok zlevňovat o 7 procent u všech smluv na havarijní pojištění sjednaných po 27. květnu, kdy jsme takzvané Zlevňující havarijko zavedli. Dává nám to smysl a potvrzujeme tím naše heslo, že jsme konečně normální pojišťovna,“ vysvětluje Maťašeje.

Služba se vztahuje na zákazníky, kteří mají sjednaná všechna rizika, tedy Dopravní nehodu, Odcizení a vandalismus, Přírodní nebezpečí a Střet a poškození zvířaty na hodnotu auta. Výhodu Zlevňujícího havarijka můžete využít každý rok do dovršení 6 let stáří auta v případě, že v daném roce nebouráte a nečerpáte peníze z havarijního pojištění.


Přečtěte si také

Sedm věcí, které možná nevíte o havarijním pojištění

Komentář k článku