Skip to main content

V pojišťovnictví se občas dějí věci těžko k uvěření. Přečtěte si 8 nejbizarnější situací, které jsme dali v Direct pojišťovně dohromady z případů řešených za poslední dobu.

Pří stání nezvládla řízení

Že řidiči během cesty nezvládnou řízení, se bohužel občas stává. V Direct pojišťovně jsme se však setkali se škodou, ke které policisté napsali, že řidička nezvládla řízení při stání auta.

„Vše proběhlo tak, že řidička ve stojícím autě šlápla na plynový pedál, auto se rozjelo a narazilo do stojícího vozidla před ním,“ popisuje mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje.

Psychická újma kvůli nové SPZ

Je až s podivem, co někteří lidé dokáží pojišťovně nahlásit. Při řešení škody z povinného ručení chtěl poškozený uplatnit psychickou újmu z toho, že musí změnit SPZetku, protože mu ji náš klient při nehodě poškodil. „Tvrdil, že má trauma z toho, že si bude muset zvyknout na novou značku,“ dodává Maťašeje.

Nezůstal ani mastný flek

Klienti občas pracovníky pojišťoven pobaví i tím, jakým způsobem škodu nahlašují. Například řidič náklaďáku zaparkoval na benzince, aby si zašel pro kávu. Mezitím mu však zloděj ukradl auto i s nákladem. „Došel jsem zpět a tam nic, ani mastný flek na silnici,“ popisoval klient.

Další klientka, která způsobila nehodu v opilosti, kdy měla přes 2,5 promile, na otázku, jak k nehodě došlo, řekla: „Já si nic nepamatuji, já byla tak ožralá, že jsem byla ráda, že řídím.“

Podnikání zastavil zápach

Pojištěný provozovatel restaurace chtěl proplatit ušlý zisk, když musel mít měsíc zavřeno kvůli havárii kanalizace. Na dotaz, co trvalo tak dlouho, když běžně oprava trvá nanejvýš týden, odpověděl, že se k potrubí zpočátku nedalo dostat.

Zápach byl tak silný, že musela být dokonce přeložena blízká zastávka tramvaje. „To nás přesvědčilo a peníze z pojištění podnikání jsme klientovi vyplatili,“ popisuje mluvčí Direct pojišťovny.

Pozor, koho necháváte hlídat byt

Z pojištění majetku náš klient hlásil škodu na vybavení bytu, kterou způsobil jeho soused. Tomu totiž svěřil hlídání svého domova, když byl na dovolené. Soused však pořádal soukromou party a ve značné opilosti byt znečistil, pomočil a pokálel. „Policie však vyhodnotila, že se nejednalo o vandalismus, a proto jsme nemohli škodu zaplatit,“ dodává Maťašeje.

Na mapu z Ruska čekali marně

V rámci podnikatelského pojištění nahlásila Direct pojišťovně škodu interiérová designérka, která klientům doporučila seznam věcí, které si mají koupit.

Mezi vybranými věcmi byla i mapa světa. Bohužel to byl zrovna produkt od ruského výrobce. Klienti si pak na doporučení designérky výrobek objednali a předem zaplatili. Zboží však nedostali a obchod poslal jen zprávu, ať se ozvou po válce. „V tomto případě jsme případ vyhodnotili tak, že pojištěná designérka za vzniklou škodu neodpovídá, protože nešlo o její chybu,“ vysvětluje Maťašeje.

Pomočené granule

V rámci pojištění odpovědnosti si mohou klienti u Directu připojistit i odpovědnost za svá zvířata. Právě z tohoto pojištění chtěl klient zaplatit granule, které jeho mazlíček pomočil ve zverimexu. „V tomto případě jsme škodu zaplatili,“ říká Maťašeje.

Ze stejného druhu pojištění Direct platil také čtyři králíky, které zakousl klientův pes. Ten se dostal na oplocený pozemek souseda a zvířata zabil.

Pozor na vrtulníky

pojištění majetku chtěl klient zaplatit poškození vedlejší stavby, ke kterému došlo kvůli vlně vzduchu způsobené při přistávání vrtulníku. „V tomto případě klient neměl toto riziko pojištěné, proto jsme škodu nemohli zaplatit,“ vysvětluje mluvčí Direct pojišťovny.


Přečtěte si také

Pojišťovácké bizáry: léčba průjmu za 688 tisíc i psychická újma slepic

Komentář k článku