Vichřice? Direct mění pravidla hry!      

Pojištění majetku už v základu kryje škody, které způsobí vichřice. Tedy vítr o rychlosti větší než 75 km/h. Direct pojišťovna nově tento limit snížila na silný vítr o rychlosti minimálně 50 km/h.

Nechceme totiž po klientech, aby museli řešit, kdy už vítr fouká rychlostí vichřice, a kdy ještě ne. Proto jsme se rozhodli podmínky upravit. Limit 50 km/h je nejnižší na trhu. Věříme, že ostatní pojišťovny se postupně přidají k nám a podaří se nám zase změnit pojišťovnictví ve prospěch klientů.

V Directu je pojištění proti vichřici a nově tedy i proti silnému větru nad 50 km/h automatickou součástí každého pojištění majetku. Tedy pojištění stavby i pojištění domácnosti. Vztahuje se například na případy, kdy klientovi vítr sebere část střechy nebo i extrémní případy, kdy mu tornádo vezme celý domov.

Pozor – i v tomto případě je ale velmi důležité mít ve smlouvě správně nastavenou hodnotu nemovitosti nebo domácnosti, tedy – nebýt podpojištěný. Jinak hrozí, že pojišťovna nemusí klientovi zaplatit celou škodu.